OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Levý obránce či záložník Filip Novotný po 4,5 letech a 99 ligových zápasech za FC Vysočina mění dres. Zanedlouho pětadvacetiletý levák nalezl novou výzvu v Hradci Králové, kam přestupuje rok před koncem jihlavského kontraktu a kde podepsal víceletou smlouvu.

„O Filipa byl po sezóně mezi kluby zájem a Filip sám také nakonec na novou výzvu slyšel. Stejně jako my cítil, že ke svému dalšímu sportovnímu vývoji potřebuje nalézt novou motivaci a změnit prostředí, tedy přestoupit do jiného klubu. V Jihlavě zejména v posledních dvou ročnících odvedl velmi dobrou práci, za níž zaslouží poděkování. S Hradcem Králové jsme dokázali nalézt společnou řeč v otázce výše odstupného, tudíž nic nebrání, aby se Filip v pondělí zapojil do letní přípravy svého nového zaměstnavatele,“ řekl k Novotného transferu Lukáš Vaculík, sportovní ředitel FC Vysočina.

REKLAMA

„V kontextu uplynulého ročníku a zejména pak nevydařeného jara, kdy jsem v sestavě neměl tak stabilní pozici, jako před rokem, jsem cítil potřebu učinit změnu fotbalového prostředí. Jsem rád, že se ozval Hradec a že se transfer podařilo dotáhnout. Věřím, že když postup do nejvyšší soutěže nevyšel s Jihlavou, tak se dočkám v dresu Hradce, který se prvoligovou ambicí netají,“ řekl ke změně dresu Filip Novotný, jenž se krátce ohlédl i za svým poměrně dlouhým jihlavským působením: „Zpočátku nešlo o ideální přesun. Ve dvaceti letech, kdy jsem potřeboval pravidelně hrát, mne skoro celý rok pronásledovala zranění a dlouho trvalo, než jsem se dostal do herní i kondiční pohody. Do sestavy jsem se pořádně prosadil až po sestupu do II. ligy. Velká škoda, že jsme před rokem nedotáhli do úspěšného konce snahu o postup. Byli jsme hrozně blízko.“

Filip Novotný (nar. 17.8.1995) fotbalově vyrostl v severočeských Litoměřicích, odkud se v patnácti letech přesunul do Ústí nad Labem. Zde již v ročníku 2014/15 debutoval ve II. lize a následně zaujal řadu klubů svými výkony na podzim 2015. Největší zájem projevil FC Vysočina, kam přestoupil v lednu 2016. V Jihlavě mu poměrně dlouho trvalo, než se prosadil do sestavy, navíc jej pronásledovaly zdravotní problémy. V nejvyšší soutěži debutoval až o rok později v únoru 2017 v duelu na Slavii Praha. V kalendářním roce 2017 celkem zasáhl jen do 11 duelů nejvyšší soutěže, tudíž na jaře 2018 zamířil na druholigové hostování v Ústí nad Labem. Po svém návratu do FC Vysočina, který mezitím sestoupil z I. ligy, se stal poměrně pravidelnou součástí základní sestavy. Během dvou ročníků nastoupil do 46 zápasů FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY a též do obou utkání baráže o I. ligu.

REKLAMA