OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM

fc vysocina logoTýden po utkání s Brnem dokázali fotbalisté vyprovodit čtyřgólovým přídělem i Slovácko. Ve třetím jihlavském duelu Tipsport ligy padaly góly až ve druhé půli. Skóre otevřel Jan Kosak, vzápětí zvýšil Václav Vašíček a na konečných 0:4 (0:0) upravil dvěma trefami testovaný hrot David Vaněček.

První půle byla vyrovnaná a střídavě nabídla pasáže hry, v nichž se prosazoval první či druhý celek. Gólmana Melichárka poprvé prověřil střelou z 20 metrů Karlík, ovšem moc práce mu nepřipravil. Na druhé straně zahrozil v 7. minutě Trávník, jehož tečovaná střela letěla těsně vedle šibenice. V 16. minutě Vysočině vyšel brejk, který vyvrcholil Masopustovým sklepnutím na Kroupu, který však míč v dobré pozici netrefil ideálně. O čtyři minuty později si oba hráči spolupráci prohodili, ovšem Masopust pálil z úhlu vedle branky. Největší příležitost prvního dějství měl v 39. minutě Reinberk, který z levé strany postupoval na Hanuše, ovšem ten jeho pokus vyrazil na roh. Z něj mohl skórovat Trousil, ovšem nemířil přesně.

Až na stopera Kopice nastoupila do druhé půle zcela obměněná sestava Vysočiny. A ta si nemohla lepší začátek přát, neboť ve 46. minutě z pravé strany odcentroval Vaculík a Kosak míč pravou nohou z první uklidil k tyči – 0:1. O tři minuty později Vysočina vedla o dvě branky, když Tomeček zahrál rohový kop na přední tyč na přesně zakončujícího exolomouckého spoluhráče Vašíčka – 0:2. Slovácko na hřišti přestalo existovat a na její přetíženou obranu se valil jeden útok za druhým. V 51. minutě přišel velký závar ve vápně Slovácko, který však ani Vaculík, ani Kosak gólově využít nedokázali. Velice aktivní byl v modrém dresu Jungr, ovšem neuspěl hned v pěti vyložených šancích! V 61. minutě ho uvolnil Kosak, ale Jungr Melichárka neproměnil, stejně proti gólmanovi Slovácka dopadl o tři minuty později, v 70. minutě dobře vystřelil po přihrávce Vaculíka, ale jeho rána šla těsně vedle pravé tyče, nezužitkoval ani kombinaci Leibla s Vašíčkem v minutě 81. a konečně svoji plejádu neproměněných šancí završil střelou vedle po přihrávce Vašíčka v 88. minutě. Místo Jungra tak skóroval nováček David Vaněček. V 66. minutě mu ideálně z pravého křídla nahrál právě Jungr a Vaněček z penalty pálil z první a přesně – 0:3. V 75. minutě vyslal Rada kolmici na Jungra, ten balón šikovně pustil mezi stopery Vaněčkovi, který si pohrál s gólmanem i Košutem – 0:4. V 76. minutě nebezpečně pálil Gabriel, ale branky se nedočkal. V 86. minutě po křídle unikl Leibl, našel Vašíčka a ten orazítkoval tyč. Slovácko mělo ve druhé části jen dvě gólové možnosti a všechny se zrodily v 89. minutě – nejprve Hlúpika z křídla vychytal Blažek a následný roh přinesl velký závar, který se jihlavské obraně podařilo se štěstím ubránit.