Před sto lety zemřel sir William Heerlein Lindley

Působení Wiliama H. Lindleye v Praze na přelomu 19. a 20. století se stalo nesmazatelnou kapitolou nejen pražské historie, ale i dějin evropského technického myšlení. Složitost řešení odvodnění Prahy byla výjimečná a Lindleyovo řešení bylo typickým příkladem autorova elegantního odborného rukopisu. Vybudovaná základní kanalizační síť slouží dodnes, čistírna odpadních vod pracovala více než padesát let.

Číst dál...

Z tympanonu Historické budovy Národního muzea na Václavské náměstí opět shlíží sousoší Géniů

V srpnu letošního roku se do Historické budovy Národního muzea po více než deseti letech vrátil originál sousoší Géniů, který byl původně umístěn v průčelí budovy na vrcholu středového tympanonu. Na jeho restaurování pracoval akademický sochař Petr Váňa a po zjištění jeho značného poškození a konzultaci s odbornými pracovníky památkové péče bylo rozhodnuto umístit jej do interiéru muzea. Vzácné umělecké dílo tedy v tuto chvíli střeží vchod do spojovací chodby mezi Novou a Historickou budovou Národního muzea. Na původní místo v průčelí fasády byla umístěna kopie sousoší.

Číst dál...

Děti rozzářily pacienty s roztroušenou sklerózou

Stovkami slunečnic na fotkách i obrázcích podpořily děti ze základních a mateřských škol kampaň Rozsviťme Českou republiku. Projekt Nadačního fondu IMPULS pomáhá pacientům s roztroušenou sklerózou (RS). Symbolem této akce je právě slunečnice a děti z celé republiky ji ztvárnily v mnoha podobách.

Číst dál...

REKLAMA