OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Dva prázdninové měsíce přinesly v kraji nepříznivou bilanci nehodovosti

auto_nehodaNa silnicích kraje Vysočina letos během dvou měsíců prázdnin policisté vyšetřovali celkem 480 dopravních nehod. V devíti případech se jednalo o nehody s tragickými následky. Třicet účastníků bylo těžce zraněno a 277 jich vyvázlo s lehkým zraněním. Způsobená škoda se vyšplhala na 33 047 000 korun. Ve 47 případech policisté zjistili, že řidiči usedli za volant pod vlivem alkoholu.

Číst dál...

Řidiči linkových autobusů dostanou letos přidáno

ridic_autobusuHejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek uspěl se svou žádostí na Ministerstvo dopravy ČR o poskytnutí účelové dotace na úhradu zvýšených odměn za čekání řidičů mezi spoji ve veřejné linkové autobusové dopravě. O zvýšení odměn pro řidiče rozhodla vláda v lednu tohoto roku.

Číst dál...

Tradiční akce na Vysočině: Aktivně a s úsměvem se srdcem na dlani

srdce_na_dlaniTradiční aktivně-sportovní setkání uživatelů zařízení sociální péče zřizovaných krajem Vysočina pod názvem Srdce na dlani se uskuteční v letošním roce již po sedmé v řadě. Sídlo kraje Vysočina přivítá 13. září uživatele z domovů pro seniory a 14. září potom uživatele ústavů sociální péče.

Číst dál...

SOUD O ODŠKODNÉ: Dnes nepřijemné otázky na rodiče

zamena_deti_ikonaV Brně dnes probíhá další soudní líčení o odškodném za záměnu dětí v třebíčské porodnici. Na programu má dnes soud výslech rodičů obou dětí. Soud začal v devět hodin výslechem Libora Broži. Soudce Ryška mu začal pokládat otázky na vztah s Jaroslavou Trojanovou a také na to, zda Nikola je jejich jediné počaté dítě. Libor Broža po chvilce váhání odpověděl: Ano jediné. Soud pokračoval otázkami na to, kdy Libor Broža začal pochybovat o nepodobnosti svého dítěte. Soudce se dnes ptal i na to, jak probíhaly hádky v rodině Brožových poté, co vyšlo najevo, že Nikola není biologickým dítětem Libora Broži. PRŮBĚŽNE AKTUALIZUJEME

Číst dál...

Zaměněné holčičky slaví své druhé narozeniny

zamena_deti_ikonaDvě rodiny z Vysočiny, které zná celá země, dnes čeká den, který jim navždy bude připomínat osudnou výměnu v třebíčské porodnici před dvěma lety. Jejich holčičky totiž oslaví své druhé narozeniny. Ty už v rodině Čermákových a u Libora Broži a Jaroslavy Trojanové oslavily o víkendu. A slavilo se nadvakrát. UVNITŘ ČLÁNKU NAJDETE ROZHOVORY S MATKAMI OBOU HOLČIČEK!

Číst dál...

Brněnský krajský soud chce o odškodném za záměnu dětí rozhodnout už v pátek

zamena_deti_ikona12 milionů korun. Takový je požadavek odškodného rodin, kterým vyměnili v třebíčské porodnici miminka. Částka, která je doposud nejvyšším požadovaným odškodněním v historii českých nemocnic je ale pro třebíčskou nemocnici nepřijatelná a nesouhlasí s ní. Případ tak skončil u krajského soudu v Brně. Ten chce už v pátek 30. ledna 2009 rozhodnout o odškodnění rodičů dětí, zaměněných koncem roku 2006 v třebíčské nemocnici. Sdělil to soudce při projednávání případu ve středu 22.října loňského roku. UVNITŘ ČLÁNKU NALEZNETE REPORTÁŽ Z PRVNÍHO SOUDNÍHO LÍČENÍ!

Číst dál...

REKLAMA