Režisér Karel Janák: Koně filmům prostě sluší

Koňské herce měl při natáčení letošní štědrovečerní pohádky na starosti horse master z Farmy Rybníček u Pelhřimova. Režisér Karel Janák už s Václavem Plánkou spolupracoval kromě Korunního prince i na filmu a seriálu Ať žijí rytíři!, kde dostali koně rovněž hodně prostoru. Jak sám režisér říká, natáčení s koňmi často není jednoduché. Vždy záleží na tom, kdo na nich sedí, ale je radost je na place mít.

Číst dál...

VIDEO: Pokochejte se procházkou ve vesmíru z GoPro kamery

Úžasné desetiminutové video vás zavede do otevřeného vesmíru, jako kdybyste se v něm procházeli sami. Nahrávku, kterou pořídil americký astronaut Terry Virts při vesmírné procházce na Mezinárodní vesmírné stanici 25. února, 2015 kamerou připevněnou na svém skafandru, si na internetu prohlédly již tisíce lidí. PODÍVEJTE SE ZBLÍZKA DO OTEVŘENÉHO VESMÍRU!

Číst dál...

V Řecku jachtaře trochu překvapí nutná byrokracie

Jachta, moře, dobrodružství, vlny, přes které chvílemi ani není vidět horizont – láká vás taková představa, ale zatím jste nic podobného neměli možnost zakusit? Pak vám tento článek třeba poradí, kde takový zážitek hledat.

Číst dál...

Tyrhénské moře prověřilo plachetnici Tomáše Kůdely

V první půli října vystavil jihlavský mořeplavec, Tomáš Kůdela, svoji plachetnici zatěžkávací zkoušce. Z italského pobřeží se vydal na ostrov Elba a dále kolem Korsiky. Jak říká, podzimní tyrhénské moře je trochu „jiná káva“, než letní rekreační plavby.

Číst dál...

Marie Miličková: Ten nejlepší pečující je ten blízký, starající se o nemocného

m micikova hospic pecePaní Miličková, již pět let jste vedoucí Domácí hospicové péče. Co všechno si může veřejnost představit pod tímto pojmem?
Posláním naší služby Domácí hospicová péče je pomoci lidem všech věkových kategorií, kteří bojují s těžkým nevyléčitelným onemocněním a umírajícím prožít poslední období svého života v prostředí, kde to znají, kde je jim dobře, kde jsou rádi. Je to prostředí jejich domova.

Číst dál...

REKLAMA