OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Vysočina posílá finanční dar povodněmi postiženým oblastem

povoden_zaplaveny_dumRada kraje Vysočina dnes rozhodla o mimořádné finanční pomoci povodněmi postiženým oblastem v severních Čechách. Během následujících dní kraj ze svého účtu odešle celkem 200 tisíc korun. Polovina schválené částky je určena Libereckému kraji, po 50 tisících korun je schváleno pro města Frýdlant (v Čechách) a Hrádek nad Nisou. "Vysočina tak solidárně pomáhá regionu, který o víkendu postihla ničivá blesková povodeň," uvedl hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Číst dál...

Prezident České republiky navštíví v září Vysočinu

prezident_cr_vaclav_klausPrezident České republiky s manželkou Livií Klausovou navštíví 13. - 15. září 2010 kraj Vysočina. Prezidentský pár se do kraje na pozvání hejtmana Jiřího Běhounka vrací po třech letech. Tentokrát je do připravovaného programu zahrnuta dvanáctka míst. Historicky první cesta prezidenta České republiky Václava Klause na Vysočinu se uskutečnila ve dnech 10. – 12. května 2005.

Číst dál...

Pomezí Vysočiny a Jihomoravského kraje hostilo národní kolo Ekologické olympiády

_2_-_geologick_exkurze_customNedvědice a okolí - vítězové krajských kol ekologických olympiád, středoškoláci z celé republiky, změřili své vědomosti v celostátním kole environmentální soutěže. Tu tentokrát připravily ve dnech 12. – 14. května v okolí Nedvědice ekocentra z Vysočiny. „Národní kolo této prestižní soutěže jsme pořádali poprvé. Místo konání jsme vybrali k danému tématu Suroviny a životní prostředí záměrně, neboť Bystřicko je geologicky nejpestřejší oblastí v rámci celé republiky, má bohatou historii těžby např. nedvědického mramoru, lepidolitu nebo uranu, ale i dalších surovin,“ uvedla koordinátorka soutěže, Iveta Machátová z Českého svazu ochránců přírody Kněžice.

 

Číst dál...

REKLAMA