OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Řidiče na příjezdu do Havlíčkova Brodu vítá papírová kočka

kocka_brodKdo a proč to udělal? Tuto otázku si od čtvrtka pokládají řidiči a kolemjdoucí v Pražské ulici v Havlíčkově Brodě, kde na sloup veřejného osvětlení neznámý umělec připevnil papírovou kočku. „Nevím, kdo to sem dal, ale muselo mu to dát dost práce. Mně se to líbí,“ svěřil se náhodný kolemjdoucí dělník. Papírová kočka v bílém provedení je ke sloupu připevněna izolepou a je vytvořena tak, aby jí voda rychle nezničila. Neznámý umělec jí vystavil v úseku směrem do města v místě, kde má cedule i městská policie kvůli měření rychlosti.

Číst dál...

U Pupíku Evropy bylo k vidění nevětší kolo na světě

nejvetsi_koloV sobotu 22. května se uskutečnil 4. ročník turistického pochodu kolem Jakubovic (Pupíku Evropy). Sraz účastníků byl před zámkem ve Vilémově na Havlíčkobrodsku v půl desáté dopoledne. V cíli bylo k vidění unikátní jízdní kolo ze železa, které je údajně největší na světě. Vytvořil ho sochař Martin Steler z Havlíčkova Brodu. Kolo váží dvě stě kilogramů.

 

Číst dál...

Unikátní projekt Dětský čin roku pomáhá v boji s kriminalitou

Kriminalita dětí a mladistvých v kraji Vysočina dosáhla v loňském roce podle statistických údajů Policie České republiky počtu 424 trestných činů spáchaných dětmi a mladistvými do sedmnácti let. Unikátní projekt Dětský čin roku již šestým rokem přispívá k boji s těmito problémy. Nejenže děti nabádá ke konání dobrých skutků, ale především je učí, aby o nich mluvily a sdílely je navzájem a uvědomovaly si rizika spjatá s trestnou činností.

 

Číst dál...

V Golčově Jeníkově na Havlíčkobrodsku v pátek vykolejil nákladní vlak

lokomotivaNákladní vlak, který jel z Drážďan do Budapešti, v pátek kolem jedenácté hodiny dopoledne vykolejil na nádraží v Golčově Jeníkově na Havlíčkobrodsku. Provoz na trase Kolín - Havlíčkův Brod byl ochromen asi na jednu hodinu. Mimo koleje se dostalo šest vagonů, ale nepřevrátily se. Poškozena byla lokomotiva, která zřejmě podvozkem zachytila o výhybku. Při nehodě vlaku nebyl nikdo zraněn. Škoda na lokomotivě a trati je bezmála jeden milion korun.

 

Číst dál...

VIDEO: Martina Sáblíková se podepisovala v Golčově Jeníkově

sablikova_zdarSportovní legendy si daly dostaveníčko v neděli v Golčově Jeníkově na Havlíčkobrodsku.  Obrovský zájem byl o dvojnásobnou olympijskou vítězku Martinu Sáblikovou, která byla hostem tradičního, už 26. ročníku běhu městem Jarmily Kratochvílové.  UVNITŘ ČLÁNKU NALEZNETE VIDEO Z AUTOGRAMIÁDY MARTINY SÁBLÍKOVÉ!

Číst dál...

REKLAMA